Hi-Media

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - JerzyK-k

Strony: [1]
1
Poszukuję / Pygmaeocereus
« dnia: Luty 08, 2019, 22:09:18 »
Poszukuję kilku roślin z rodzaju Pygmaeocereus. Szczególnie zależy mi na P. bieblii, P. familiaris i P. akersii (wiem, że to teraz P. bylesianus, ale chodzi mi o roślinę ze stanowiska, na którym dawniej nazywano ją P. akersii) oraz na P. bylesianus f.albispinus. W dowolnej postaci: roślina, odrost do ukorzenienia, siewki lub nawet nasiona. Oczywiście poczekam do wiosny (chociaż u mnie wygląda jakby wiosna już przyszła).
Chętnie przyjmę podarunek, ale równie chętnie zapłacę, albo wymienię na inne rośliny z rodzaju: Lobivia, Mediolobivia, Echinofossulocactus lub conieco (w bardzo ograniczonym wyborze gatunków) z szeroko rozumianego rodzaju Eriosyce lub Matucana.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Jerzy Kopeczek

2
Rodzaje / Owoce Oroya
« dnia: Lipiec 13, 2018, 14:34:07 »
Witam serdecznie.
Po raz pierwszy Oroya peruviana z lokalizacji Uripa, zawiązała mi owoce. Chcę pozyskać dojrzałe nasiona. Nie chcę zebrać ich przedwcześnie, ale też nie chcę, żeby wysypały mi się same. Nie wiem, jak rozpoznać ten właściwy moment. Jak rozpoznać, że owoce są już dojrzałe?
Pozdrawiam
Jerzy

3
Reszta / Odmiany wybranych mediolobiwii
« dnia: Styczeń 26, 2016, 21:43:54 »
Witam. Mam problem z podrodzajem (chociaż wolałbym powiedzieć rodzajem) Mediolobivia. Zainteresowanie gatunkiem M. pygmea siłą rzeczy dotyczy też atrovirens i haagei. I tu pojawia się chaos. Pilbeam (1997) odróżnia M. pygmea od M.atrovirens, a o haagei pisze coś niepewnego. Trochę inny skład odmian pygmea podaje na początku (np. M. p. v. torquata), a w opisach szczegółowych już tej odmiany nie ujmuje. Walter (2008) podaje inne niektóre nazwy odmian M. pygmea. Całkowicie się pogubiłem. Czy ktoś jest w stanie określić, czy w tej grupie  mediolobiwii są te trzy gatunki (pygmea, atrovirens i haagei), czy też wszystkie one to są M. pygmea? Jeśli jest M. pygmea, M.atrovirens i M. haagei, to jakie odmiany należą do poszczególnych gatunków? A jeśli jest tylko pygmea - to jakie są uznane jej odmiany?
Bedę szczerze wdzięczny, bo lubię porządek, chociaż w tej sprawie może za dużo oczekuję:-).
Pozdrawiam
Jerzy

4
Sprzedam / Sprzedam opuncjowate
« dnia: Sierpień 10, 2012, 19:14:03 »
Sprzedam fragment kolekcji, dokładniej opuncjowate i kilka innych. Chciałem załączyć plik ze zdjęciami, kontaktem i warunkami sprzedaży, ale jest za duży i nie wchodzi. Więc krótko tutaj. Zależy mi na sprzedaży całości i jeśli ktoś weźmie wszystko, to sprzedam za pół ceny (co wyniesie 265,- zł). Niestety ze względu na trudność zapakowania roślin tak, żeby ich nie uszkodzić (zwłaszcza roślin z rodzaju Cylindropuntia i Opuntia - np. 30 letnia microdasys) trzeba je będzie odebrać osobiście w Stalowej Woli. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy: jkopeczek@go2.pl lub telefoniczny 605 418 537. Wtedy wyślę plik PDF (9,5 MB) ze zdjęciami i opisami roślin.
Jerzy

5
Sprzedam / Sprzedaż kolekcji
« dnia: Czerwiec 02, 2011, 14:28:03 »
Sprzedam część mojej kolekcji. Łącznie do sprzedania (hurtem) jest ponad 150 gatunków kaktusów i ok. 20 gat innych sukulentów. Ilość roślin jest znacznie większa od ilości gatunków. Dokładny spis, opisy roślin i zdjęcia oraz warunki sprzedaży znajdują się w pliku do pobrania (pdf.) na stronie głównej Oddziału Warszawskiego PTMK. Kontakt e mailem: jkopeczek@go2.pl
Jerzy

Strony: [1]