Hi-Media

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - blabla

Strony: [1] 2 3 ... 32
1
Choroby i szkodniki / Odp: Dziwna plama z pojedynczą kroplą
« dnia: Styczeń 18, 2020, 00:28:52 »
To infekcja grzybowa. Z czasem zamieni się ta plama w szary korek. Nie mniej trzeba zapewnić roślinie lepsze warunki uprawy, by problem z tego typu infekcjami nie powtórzył się.

2
Reszta / Odp: ukłucie kaktusa
« dnia: Listopad 12, 2019, 19:31:43 »
Jeśli mam rozwinąć wątek to może same ciernie były brudne i pod skórę dostało się coś, co powoduje teraz problem. Nie mniej jeśli nie ma stanu zapalnego to ja bym się nie przejmował. Moje 2-letnie dzieci też swego czasu sporo się pokuły (jedno z nich usiadło na mocno ociernioną roślinę). Nie wszystkie ciernie udało się wyciągnąć a dzieci żyją do dziś i nie ma najmniejszego śladu po zdarzeniu.

3
Pochwal się! / Odp: Moje cierniste dzieci
« dnia: Listopad 12, 2019, 19:26:47 »
Czy możesz napisać coś więcej i nieco jaśniej, bo rozumiem tylko jakieś 30% z Twojej wypowiedzi?

4
Reszta / Odp: ukłucie kaktusa
« dnia: Listopad 10, 2019, 04:21:12 »
Jeśli pod skórą u dziecka są pozostałości cierni to za jakiś czas one się wchłoną. Nie ma potrzeby rozcinania tych miejsc, by próbować cokolwiek z nich usuwać.

5
Pochwal się! / Odp: Moje cierniste dzieci
« dnia: Listopad 09, 2019, 22:48:49 »
50% lobiwek to hybrydy wg Ciebie ale gdzie: w kolekcjach czy w naturze?

6
Pochwal się! / Odp: Moje cierniste dzieci
« dnia: Listopad 06, 2019, 21:39:37 »
A skąd są te rośliny, bo może tego nie doczytałem? Czy jest pewność, że one są czyste gatunkowo?

7
Pochwal się! / Odp: Moje cierniste dzieci
« dnia: Listopad 04, 2019, 21:16:33 »
Jak tam temat zagadki? Zdradzisz tajemnicę co to za rośliny?

8
Identyfikacja gatunków / Odp: Prośba o rozpoznanie nazw
« dnia: Październik 13, 2019, 23:22:38 »
To jest forma monstrualna Austrocylindropuntia subulata. Jak każdy kaktus zimą nie powinna być podlewania. W tym czasie może tracić liście.

9
Identyfikacja gatunków / Odp: Prośba o identyfikację
« dnia: Październik 05, 2019, 14:27:39 »
Jedynka rzeczywiście wygląda na Pahycereus pringlei. Trójka to Trichocereus grandiflorus.

10
Choroby i szkodniki / Odp: Utrata systemu korzeniowego przez Astrophytum
« dnia: Wrzesień 28, 2019, 16:41:42 »
Ukorzeniacz w tym przypadku nie zadziała. Trzeba by obciąć cześć rośliny i nałożyć ukorzeniacz na ranę.

Podłoże do ukorzeniania to najlepiej coś mineralnego, bez dodatku humusu.

Nie sądzę, by dało się odtworzyć korzenie przed zimą. Niech roślina przejdzie okres spoczynku tak jak jest a akcję ukorzeniania sugeruję przeprowadzić na wiosnę.

11
Choroby i szkodniki / Odp: Utrata systemu korzeniowego przez Astrophytum
« dnia: Wrzesień 24, 2019, 06:35:28 »
Tak, można kupić coś takiego jak ukorzeniacz. To mieszanka hormonów i środków przeciw grzybom. Używa się go na rany po cięciu, bo musi wchłonąć się do tkanek.

12
Pochwal się! / Odp: Henryk: Moje kaktusy i sukulenty.
« dnia: Wrzesień 22, 2019, 22:37:07 »
Fajna ta Peireskia. Kiedyś też miałem jedną, chyba nawet tę samą ale jakoś u mnie nie przeżyła. Teraz mam kilka siewek, które ładnie i szybko rosną. Ciekawe, czy mi zakwitną. Takie roślinki to fajna odskocznia od hord jednorodnych i monotonnych lobiwii.

13
Pochwal się! / Odp: Moje cierniste dzieci
« dnia: Wrzesień 22, 2019, 22:28:00 »
Czuję się wywołanym do tablicy, bo roślinka jest chyba ode mnie. Trochę nie rozumiem jakiego opryskiwania nie powinno się robić. Mam ten problem w kolekcji, że moi sąsiedzi nasadzili sobie całe ogrody iglaków, głównie świerki i tuje. One są siedliskiem grzybów, które zarażają wszystkie rośliny wokół, w tym kaktusy. Miałem w ogrodzie swego czasu winogrona ale one towarzystwa iglaków nie wytrzymały. Musiałem je wyciąć. Mam jeszcze gruszę, ledwo zipie ale gruszki co roku są smaczne więc ją trzymam. Niestety grzybami są też atakowane kaktusy i akurat ich nie zamierzam się pozbywać. Nie mam 100% skutecznego środka na iglakową zarazę ale używam środka przeciw grzybom właśnie do iglaków i jakoś kaktusy się trzymają. Dodatkowo przestałem rośliny podlewać na wieczór, by nie miały mokrych stożków w nocy a także uprawiam je nieco intensywniej, by szybciej rosły. W ten sposób w znaczny sposób ograniczyłem grzybka. Nie mniej pomysł, by nie spryskiwać moich roślin wydaje mi się nietrafiony, bo uważam, że chemia, którą stosują dużo pomaga w zabezpieczeniu się przed infekcjami.
I jeszcze co do parodii. Podlewam je ze spryskiwacza z góry, wypłukuję im całą watę, bo takie je lubię i widzę, że źle u mnie nie mają i całkiem ładnie rosną.

14
Pochwal się! / Odp: Moje kilka kaktusów.
« dnia: Wrzesień 22, 2019, 22:20:38 »
Mi kiedyś Stanisław Hinz powiedział, że najintensywniej kwitną młode rośliny. Stare egzemplarze nie mają już takiej energii jak młodzież i o kwiaty u nich trudniej.

15
Pochwal się! / Odp: Henryk: Moje kaktusy i sukulenty.
« dnia: Wrzesień 06, 2019, 11:58:07 »
Co ja mam Ci poradzić. To odrost od oryginału z natury. Jej nie da się poprawić.
Często jest tak, że nazwa nie pasuje do rośliny. Co z tego, że ktoś nazwał odmianę var. roseiflora jeśli na stanowisku rosną także rośliny o innej barwie kwiatu. To jeśli one nie pasują do opisu to znaczy, że nie mają prawa istnieć? To co jest wazniejsze: to, co rośnie w naturze czy to co zostało opisane w książkach? Takich przykładów jest bardzo dużo. Choćby Lobivia huscha v. rubriflora z żółtym kwiatem albo Lobivia aurea v. dobeana z żółtym kwiatem.

Strony: [1] 2 3 ... 32