Hi-Media

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Jurek

Strony: [1] 2 3 ... 12
1
Rozmnażanie / Odp: Wysiewy
« dnia: Luty 08, 2013, 19:10:34 »
Witaj
Najlepiej się sprawdza substrat w połowie złożony ze żwirku taki 3 mm i iłu podobnego do gliny (ale to nie glina) o ph lekko zasadowym odczynie. Czy specjalny? nie wiem jak go biorę z obrzeża Wisły w okolicy Otwocka a dokładną analizę masz na mojej stronie więc może by coś można innego dopasować. Wygląda że w tym ile doskonale rośnie cały Meksyk. Poradnik Pana Siwca jest doskonały.
pozdrawiam Jurek

2
Pochwal się! / Co Wam się w tym roku udało?
« dnia: Grudzień 14, 2012, 21:29:52 »
Witam
Dawno u Was nie byłem, tak się składało.Mam nadzieję że wybaczenie dostanę. I jak w temacie pytanko zadaję. Zima już w pełni można więc z grubsza sezon podsumować. To co Wam się w tym roku najlepiej udało na co czekaliście i się doczekaliście. Pochwalcie się . Ja cały czas czekam aż micha Ariocarpus agavoides  się cała kwiatami pokryje. Wydaje się zę już blisko celu jestem. Gdyby w tym roku wszystko co kwitło zrobilo to jednocześnie to bo to bylo . Na razie się rozdzieliły po połowie,. Może w przyszłym roku się lepiej dogadają
Jurek

3
Pochwal się! / Odp: Kaktusy i sukulenty Gosi
« dnia: Czerwiec 23, 2011, 17:22:54 »
Witaj .
nic nie przeszkadza ja Cię mogę przywitać i tutaj . Zdjęcia się wstawia prosto jeżeli piszesz  na forum na dole masz "załączniki i opcje dodatkowe kliknij i już dalej sama zrozumiesz ważne żeby zdjęcie nie było zbyt duże . Fota z aparatu niestety musi być zmniejszona i ważyć w kilobajtach . Następnie klikasz przeglądaj znajdujesz swoje zdjęcie potwierdzasz i wysyłasz
Witaj jeszcze raz i miłej zabawy czekamy na foty

4
Poznajmy się / Odp: Ferocactusy AK
« dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:27:53 »
Witamy
zdjęcia dawaj wszyscy bardzo fotki lubią oglądać. Zeby nie było to kwiatek daje
Jurek

5
Pochwal się! / Odp: Moja mini kolekcja
« dnia: Czerwiec 10, 2011, 07:18:17 »
Nie musi być pana Jurka , może być jak najbardziej Jurka . Jak sobie A.agavoides radzi ?
Jurek

6
Kwiaty / Odp: Przede wszystkim kwitnące
« dnia: Czerwiec 06, 2011, 21:18:12 »
śliczne macie kwiatki . Mnie się ostatnio bardzo podoba ta ślicznota na zdjęciu . Mam od dawna raczej i jakoś dopiero teraz mnie zachwyca . Macie może ?

7
kliknij odpowiedz -załączniki  opcje dodatkowe - przeglądaj tu musisz znaleźć swoje foto i dodać w zależności od systemu to będzie trochę inaczej jeżeli używasz linuksa jak ja to kliknij otwórz i to tyle . Może błąd występuje dlatego że zdjęcie za dużo waży . Najlepiej go wcześniej za pomocą jakiejś aplikacji "zmniejszyć" . Do Windowsa jak i Linuksa jest doskonały darmowy Gimp i to po naszemu gada . Łatwo tam nie tylko zmniejszysz zdjęcie ale i wykonasz tysiąc innych przydatnych operacji . Ja do zamieszczenia na forum używam około 800 "punktów" na dłuższym wymiarze zdjęcie nadal jest dobre na forum można się chwalić nie waży dużo.
Przypuszczam że tu leży przyczyna Twojego niepowodzenia
pozdrawiam Jurek

8
Ciekawostki / Odp: Ciekawostki
« dnia: Maj 03, 2011, 21:09:32 »
Wychowałem sobie aktorów do tego zdjęcia trochę się zeszło ale fotkę już mam . Ciekawi Was może jak to się dzieje i jakie to względy czy warunki powodują że różne rośliny przyjmują taką samą lub bardzo podobną metodę na życie .
Na zdjęciu to doskonale widać . Model prze kaktusy może nie tak mocno preferowany (częściej inne sukulenty taki agavowy kształt przybierają ) ale jak widać występuje . W tych samych rejonach i kuliste kaktusy też występują .
Może macie swoje zdanie na temat co jest zaletą a co wadą takiego rozwiązania przykładając do tego formy kuliste czy walcowate .
Dla mnie to bardzo ciekawe a dla Was ?

9
Rozmnażanie / Odp: Wysiewy
« dnia: Maj 03, 2011, 20:53:09 »
No to masz ładny mix nadal i to jest w miksie największy problem że nie zawsze można dojść co się ma . Dla mnie to nigdy nie stanowiło problemu mam też kaktusy tak zwane "ładne " . Widzę że Kolega zrobił tak samo wysiew "czarny" jak ja . Do takiego substratu wysiewam mix echinopsa który potem na podkładki idzie. Przy okazji widać że nie obsiewam brzegów pojemnika , Wy też tak robicie ?. Uważam że brzegi to najgorsze miejsce dla siewek i zwykle z tego miejsca się problemy biorą więc go nie wykorzystuję.

10
Poznajmy się / Odp: Witam
« dnia: Kwiecień 08, 2011, 07:07:24 »
Ja również witam młodego Kolegę
Jurek

11
Choroby i szkodniki / Odp: Co dolega mojemu kaktusowi?
« dnia: Kwiecień 01, 2011, 12:24:22 »
Na moje oko roślina została uszkodzona przez słońce( czy to od strony gdzie słońce kaktusa oświetla?) Może stosowałaś oprysk na pęd podczas słonecznej pogody ? . W każdym razie uszkodzenia nie są duże i roślina powinna przeżyć ślady niestety pozostaną na długo .
Jurek

12

Teraz jest doskonała pogoda do uruchomienia wszystkiego co na ecinopsie jest zaszczepione . Jeżeli tylko macie możliwość w nocy około 10 stopni utrzymać to nie ma na co czekać tylko podlać . Echinops jak jest za ciepło nie ciągnie dobrze wody i do tego jeszcze gnije . Z mojego doświadczenia wynika że wodę pije jak smok jak taki chłodek jak teraz mały jest w nocy chłodno a w dzień małe ciepło .
Ja swoje zdecydowałem się już podlać z tydzień temu i proszę wszystkie podkładki się napiły jak mój sąsiad w sobotę .
Przy okazji jak kto oblatany jest w kabuto to niech rzuci okiem i zobaczy czy można tym kabuciakom jakieś nazwy przypisać .
Czasem czytam że hodowcy dają im jakieś śmieszne nazwy ja tego jeszcze nie ogarniam , dopiero może się tym zainteresuję .
To co można je jakoś nazwać czy to tylko zwykłe kabuto jest bo z całej rzeszy podobnych siewek wygrzebałem które od reszty się różnią to i one właśnie .
Na podkładkach jest jeszcze echonops tak nie pomyliłem się echinops na echnopsie siedzi tyle że grzebyczek jest a to z nasion tego popaprańca co Mariusz mi sprezentował pamiętacie taki kwiatek z wąskimi płatkami . Teraz więc będzie echinopsik grzebyczek i z wąskim płatkiem

13
Choroby i szkodniki / Odp: Przegląd zimowiska
« dnia: Marzec 27, 2011, 00:26:52 »
Troszkę sobie pozwolę Koledzy się z Wami nie zgodzić . Kaktus kaktusowi nie równy jest . Mam dużo takich kaktusów nawet nie klasyfikowanych które od kogoś dostałem . Często ma etykietkę ( Lobivia od Marka ) ale taki kaktus "sentymentalny" jest nie do zastąpienia i strata boli więcej niż najprzedniejsza rasowa roślina którą zastąpić przeważnie się da .
Kaktus kaktusowi nie równy jest i choć się z Kolegą zgadzam że matematyka jest piękna to do kaktusów nie zawsze przyłożyć się da jak dla mnie oczywiście .
Ciekawe czy macie też takie kaktusy "sentymentalne " z którymi to zawsze się jakaś historia pisze
Jurek

14
Reszta / Odp: Pomocy jak najlepiej wysłać kaktus pocztom i w czym?
« dnia: Marzec 10, 2011, 15:20:00 »
Zdaje się Kolega prosił na pv żeby tę metodę opisać . Myślę że watro to zrobić tutaj bo być może się komuś jeszcze przyda . Ten sposób wymyśliłem wtedy kiedy dostałem zadanie wysłać roślinkę posadzona w doniczce.
Ariocarpus agavoies ma dość delikatne brodawki które się ławo odłamują . A adresat chciał mieć roślinę rosnącą w doniczce i już . Metoda okazała się nadzwyczaj skuteczna w ten sposób wysłałem już dużo roślinek i wszystkie bez wyjątku bez żadnych uszkodzeń dotarły żadnego złamania i w doniczce mocno siedzące.
wystarczy mieć drugą taką doniczkę w której jest posadzona roślina , jeden warunek doniczką musi się dać tę roślinę przykryć. Odcinamy w niej dno nasadzamy na doniczkę z rośliną miejsce złączenia dobrze owijamy taśmą przylepną ta żeby doniczki były mocno złączone. przez otwór powstały przez odcięcie dna całość aż po wierzch zasypujemy drobnym suchym ( to warunek musi być suchy) co jakiś czas lekko go ubijając przez postukiwanie . Jeżeli piasek wypełni już wszystkie przestrzenie otwór zakrywamy kawałkiem tektury i też mocno owijamy taśmą . Potem to już bajka pakujemy w dowolne pudełko upychając trochę gazet żeby nasz pakuneczek za bardzo nie latał i tyle . Takie proste a okazało się bardzo skutecznie .
ten odręczny rysunek może jeszcze opis dobrze uzupełni

15
Przygotowania do zimy / Odp: Mała wpadka
« dnia: Marzec 10, 2011, 08:44:33 »
Zwykle nie ma z tym problemu rośliny przy przesadzaniu się same oddzielają pewno znajdą się sztuki bardziej splątane i może uszkodzone nawet podczas tej operacji wtedy posadzę je oddzielnie .Zrobię zdjęcia jak to już będę robił wtedy wszystko się wyjaśni
Jurek

Strony: [1] 2 3 ... 12