Hi-Media

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - JerzyK-k

Strony: [1]
1
Poszukuję / Odp: Pygmaeocereus
« dnia: Luty 12, 2019, 21:20:04 »
Dzięki Tomku za informację. Mam tylko dwie roślinki z rodzaju Pygmaeocereus, w tym jedną od Ciebie (P. bylesianus TB260.1). Druga to P. bylesianus (dostałem jako P. rowleyanus ISI1620).
bardzo mi się te roślinki podobają, więc chciałbym zgromadzić więcej gatunków i form.
Pozdrawiam
Jerzy

2
Rodzaje / Odp: Owoce Oroya
« dnia: Luty 08, 2019, 22:34:37 »
I jeszcze drugie zdjęcie.

3
Rodzaje / Odp: Owoce Oroya
« dnia: Luty 08, 2019, 22:32:06 »
Przepraszam Basiuo, że dopiero teraz piszę. Kłopoty z komputerem, brak czasu i nie zaglądałem tu od pół roku. Jeśli nie za późno, to spróbuję zamieścić tu dwa zdjęcia kwitnącej Oroya peruviana z Uripa. Dość znacznie zmniejszyłem rozmiar zdjęć, żeby zmieścić się w limitach. Nie chcą pójść obydwa naraz, wiec wyślę je osobno.
Pozdrawiam Jerzy

4
Poszukuję / Pygmaeocereus
« dnia: Luty 08, 2019, 22:09:18 »
Poszukuję kilku roślin z rodzaju Pygmaeocereus. Szczególnie zależy mi na P. bieblii, P. familiaris i P. akersii (wiem, że to teraz P. bylesianus, ale chodzi mi o roślinę ze stanowiska, na którym dawniej nazywano ją P. akersii) oraz na P. bylesianus f.albispinus. W dowolnej postaci: roślina, odrost do ukorzenienia, siewki lub nawet nasiona. Oczywiście poczekam do wiosny (chociaż u mnie wygląda jakby wiosna już przyszła).
Chętnie przyjmę podarunek, ale równie chętnie zapłacę, albo wymienię na inne rośliny z rodzaju: Lobivia, Mediolobivia, Echinofossulocactus lub conieco (w bardzo ograniczonym wyborze gatunków) z szeroko rozumianego rodzaju Eriosyce lub Matucana.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Jerzy Kopeczek

5
Rodzaje / Odp: Owoce Oroya
« dnia: Lipiec 19, 2018, 22:34:51 »
Dzięki Tomku.
Serdecznie pozdrawiam
Jerzy

6
Rodzaje / Owoce Oroya
« dnia: Lipiec 13, 2018, 14:34:07 »
Witam serdecznie.
Po raz pierwszy Oroya peruviana z lokalizacji Uripa, zawiązała mi owoce. Chcę pozyskać dojrzałe nasiona. Nie chcę zebrać ich przedwcześnie, ale też nie chcę, żeby wysypały mi się same. Nie wiem, jak rozpoznać ten właściwy moment. Jak rozpoznać, że owoce są już dojrzałe?
Pozdrawiam
Jerzy

7
Reszta / Odp: Odmiany wybranych mediolobiwii
« dnia: Styczeń 30, 2016, 17:30:52 »
Dziękuję serdecznie. Podział jest dla mnie konkretny i czytelny. Widziałem podział Rauscha (tym bardziej, że z jego podziału korzystam, jeśli chodzi o też interesujący mnie rodzaj Lobivia), ale coś mi tam brakowało (np. torquata) i nie wiedziałem, gdzie to przypiąć, a późniejsze publikacje zamieszały mi całkiem. Teraz mam jasność, czego się trzymać.
Mam świadomość, że "szufladkowanie" nie nadąża za naturą. a tego właśnie nauczyły mnie lobiwie i echinopsisy (dokładniej ustami Tomka), bo mam kilka określonych jako formy przejściowe pomiędzy np. trzema gatunkami (choćby Echinopsis sp. L400). Mam też świadomość, że trendy na łączenie gatunków czy rodzajów lub dzielenie gatunków i rodzajów, albo zmienianie nazewnictwa ma bardzo różne przyczyny, niekoniecznie uzasadnione  i dlatego w mojej kolekcji rośliny na etykietkach maja nowe nazwy, jako synonimy stare nazwy,a jeśli mogę to również nr polowy i lokalizację (chociaż pewnych zmian nie przyjąłem do wiadomości i mam rodzaj Mediolobivia, a nie Rebutia, Lobivia a nie Echinopsis, Echinofossulocactus a nie Stenocactus, a w Eriosyce też używam nazw podrodzajów). Ale może dość  tego rozpisywania się.
Dziękuje w każdym razie za wskazówki, informacje i przede wszystkim za zestawienie.
Z pozdrowieniami
Jerzy Kopeczek

8
Reszta / Odp: Odmiany wybranych mediolobiwii
« dnia: Styczeń 28, 2016, 22:06:56 »
Dla mnie też jest to rodzaj Mediolobivia ,ale pisałem ostrożnie, żeby nie urazić obecnych trendów :-) I nawet nie dlatego, że też jestem raczej starej daty (moja kolekcja sięga początku lat siedemdziesiątych), ale też przeglądając badania genetyczne i tworzone na ich podstawie drzewo filogenetyczne, widzę dość wyraźną odrębność mediolobiwii od większości rebucji.
Będę wdzięczny za przysłanie na pw tego adresu specjalisty (mam nadzieję, że będę wiedział jak to odebrać).
Pozdrawiam serdecznie
Jerzy

9
Poszukuję / Odp: Nasiona poszukuję.
« dnia: Styczeń 28, 2016, 10:39:51 »
Jeśli nadal interesują Cię nasiona to napisz na mojego maila jkopeczek@go2.pl Z melokaktusów mam co prawda tylko nasiona M. glaucescens i M. salvadorensis, ale zawsze mam trochę nasion innych rodzajów kaktusów i zazwyczaj nie mam co z nimi zrobić, więc chętnie Ci podaruję.
Jerzy

10
Reszta / Odmiany wybranych mediolobiwii
« dnia: Styczeń 26, 2016, 21:43:54 »
Witam. Mam problem z podrodzajem (chociaż wolałbym powiedzieć rodzajem) Mediolobivia. Zainteresowanie gatunkiem M. pygmea siłą rzeczy dotyczy też atrovirens i haagei. I tu pojawia się chaos. Pilbeam (1997) odróżnia M. pygmea od M.atrovirens, a o haagei pisze coś niepewnego. Trochę inny skład odmian pygmea podaje na początku (np. M. p. v. torquata), a w opisach szczegółowych już tej odmiany nie ujmuje. Walter (2008) podaje inne niektóre nazwy odmian M. pygmea. Całkowicie się pogubiłem. Czy ktoś jest w stanie określić, czy w tej grupie  mediolobiwii są te trzy gatunki (pygmea, atrovirens i haagei), czy też wszystkie one to są M. pygmea? Jeśli jest M. pygmea, M.atrovirens i M. haagei, to jakie odmiany należą do poszczególnych gatunków? A jeśli jest tylko pygmea - to jakie są uznane jej odmiany?
Bedę szczerze wdzięczny, bo lubię porządek, chociaż w tej sprawie może za dużo oczekuję:-).
Pozdrawiam
Jerzy

11
Sprzedam / Sprzedam opuncjowate
« dnia: Sierpień 10, 2012, 19:14:03 »
Sprzedam fragment kolekcji, dokładniej opuncjowate i kilka innych. Chciałem załączyć plik ze zdjęciami, kontaktem i warunkami sprzedaży, ale jest za duży i nie wchodzi. Więc krótko tutaj. Zależy mi na sprzedaży całości i jeśli ktoś weźmie wszystko, to sprzedam za pół ceny (co wyniesie 265,- zł). Niestety ze względu na trudność zapakowania roślin tak, żeby ich nie uszkodzić (zwłaszcza roślin z rodzaju Cylindropuntia i Opuntia - np. 30 letnia microdasys) trzeba je będzie odebrać osobiście w Stalowej Woli. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy: jkopeczek@go2.pl lub telefoniczny 605 418 537. Wtedy wyślę plik PDF (9,5 MB) ze zdjęciami i opisami roślin.
Jerzy

12
Sprzedam / Sprzedaż kolekcji
« dnia: Czerwiec 02, 2011, 14:28:03 »
Sprzedam część mojej kolekcji. Łącznie do sprzedania (hurtem) jest ponad 150 gatunków kaktusów i ok. 20 gat innych sukulentów. Ilość roślin jest znacznie większa od ilości gatunków. Dokładny spis, opisy roślin i zdjęcia oraz warunki sprzedaży znajdują się w pliku do pobrania (pdf.) na stronie głównej Oddziału Warszawskiego PTMK. Kontakt e mailem: jkopeczek@go2.pl
Jerzy

Strony: [1]