Hi-Media

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Admin

Strony: [1]
1
Jak się zapisać do PTMK / Członkostwo
« dnia: Czerwiec 04, 2010, 21:46:43 »
 Członkiem zwyczajnym PTMK może być osoba fizyczna, która ukończyła 12 lat, przy czym młodzież do lat 16 za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Aby zostać członkiem PTMK należy zgłosić się do wybranego przez siebie oddziału. Można to zrobić osobiście przychodząc na zebranie lub zgłosić się listownie czy telefonicznie do przewodniczącego oddziału (wszystkie potrzebne adresy dotyczące oddziałów zamieszczone są na naszej stronie - Oddziały PTMK). Następnie należy wypełnić deklarację oraz wpłacić wpisowe i składkę członkowską. Teraz wystarczy już co roku w terminie opłacać składkę, aby zachować wszystkie uprawnienia wynikające z przynależności do PTMK.

Ponieważ w niektórych oddziałach miejsce spotkań może się zmieniać, wskazane jest przed pierwszym przybyciem na zebranie najpierw porozumieć się z przewodniczącym.

Na zebraniach oddziałów można wysłuchać prelekcji, które prowadzą członkowie Towarzystwa lub zaproszeni goście. Prelekcje są zwykle bogato ilustrowane slajdami i można się z nich dowiedzieć wiele nowego o kaktusach i innych sukulentach.

Ale spotkania oddziałowe to nie tylko wykłady. Zwykle jest czas na rozmowy, można skorzystać z biblioteki, zamówić wspólnie nasiona z Banku Nasion PTMK lub z innych źródeł. Bywanie na zebraniach sprzyja bezpośredniemu nawiązywaniu kontaktów z innymi miłośnikami i hodowcami oraz wymianie doświadczeń i roślin, dzięki czemu można szybciej powiększyć swoją kolekcję.

Wszyscy członkowie PTMK otrzymują: biuletyn oddziału, jeśli taki jest wydawany, ofertę Banku Nasion, spis wszystkich dostępnych materiałów wydawanych przez PTMK i pismo "Świat Kaktusów". Oferta Banku Nasion i "Świat Kaktusów" są dostępne tylko dla członków PTMK.

2
Prawo / Odp: Prawo
« dnia: Luty 04, 2010, 21:20:04 »
Na stronie 85 znajduje się bardzo  fajny artykuł na temat przepisów prawnych związanych z kaktusami http://www.sk.naszekaktusy.pl/2003/

3
Prawo / Prawo
« dnia: Styczeń 08, 2010, 22:01:08 »
Znacie jakieś przepisy prawne związane z kaktusami lub sukulentami??

4
Regulamin / Regulamin!
« dnia: Lipiec 06, 2009, 14:59:43 »
Regulamin forum NaszeKaktusy.pl
I.   Postanowienia ogólne

     1.   Regulamin obowiązuje wszystkich zarejestrowanych użytkowników forum należącego do serwisu internetowego www.NaszeKaktusy.pl .   
     2.   Każda osoba, która korzysta z serwisu tym samym przyjmuje do wiadomości i akceptuje niniejszy regulamin
     3.    Za zarejestrowanego użytkownika uważa się osobę, która wypełniła formularz użytkownika forum oraz wysłała go do bazy danych użytkowników.
     4.   Wszelkie publikowane komentarze, posty są prywatnymi opiniami użytkowników forum należącego do serwisu internetowego www.NaszeKaktusy.pl.  Administracja ani właściciel forum nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie regulamin, prosimy o zawiadomienie Administratorów Forum należącego do w/w serwisu.II.    Użytkownik:

1.   Obowiązki

     a) Użytkownik ma obowiązek wypowiadania się zawsze na temat oraz dopasowywania treści i tematu wypowiedzi do odpowiedniego podforum tematycznego.
     b) Zobowiązuje się  użytkownika do zachowywania, podczas wypowiadania się na forum, kultury osobistej, w tym NET-ykiety oraz przestrzegania zasad pisowni i ortografii.
     c) Do obowiązków każdego użytkownika jest używanie polskich liter w postach.
 
2.   Prawa:

     a)Użytkownik ma prawo do bezpłatnego korzystania z forum będącego własnością serwisu internetowego www.NaszeKaktusy.pl
     b) Każdy użytkownik ma prawo do umieszczania własnych postów oraz dodawania zdjęć (zgodnie z regulaminem forum)
     c) Przeglądać forum i czytać posty.
     d) Użytkownik ma prawo odwołać się od każdej decyzji Administratorów oraz Moderatorów forum do właścicieli serwisu www.NaszeKaktusy.pl pod adresem: pomoc@naszekaktusy.pl


3.   Zabrania się:

    a) polemizować z decyzjami podjętymi przez Administratorów lub Moderatorem forum, bądź tez je podważać na publicznym forum.
     b) reklamowania na forum działalności gospodarczej, innych for, a w szczególności ogrodniczych, bez wyraźnej zgody Administratora forum należącego do serwisu internetowego www.NaszeKaktusy.pl. Zabrania się również posiadania w swoim nicku adresu strony internetowej bądź maila.
     c) zbywania na forum jakichkolwiek produktów, jeśli ich zbywanie łączy się z uzyskiwaniem korzyści majątkowych, bez zgody właścicieli w/w serwisu. Odsprzedawanie produktów, bez uzyskiwania z tego korzyści majątkowych dozwolone jest jedynie w specjalnie do tego przeznaczonej sekcji forum
     d) zabrania się posiadania przez użytkownika więcej niż jednego konta na forum
     e) umieszczania w stopce: jakichkolwiek bannerów, grafik, ikon, reklam lub (linków do stron komercyjnych z wyjątkiem linków osób które umieszczą banner serwisu na reklamowanej stronie )
     f)   stopka w podpisie użytkownika forum nie może być wyższa niż 3 linijki tekstu (łącznie z liniami odstępu) oraz nie może zawierać grafik lub powiększonej czcionki.
     g) nie zezwala się na osadzanie w jakiejkolwiek formie: kopii, skanów, zdjęć dokumentów w postach na forum.
     h) Zabrania się użytkownikowi zmieniać lub kasować swojego postu "zmoderowanego" przez Administratora, Moderatora lub dopisanej przez niego treściIII.   Administratorzy oraz Moderatorzy forum.

1.   Administratorzy oraz Moderatorzy maja prawo do:

     a) Kasowania, lub przenoszenia wiadomości do innych, ich zdaniem bardziej odpowiednich sekcji o temacie lub treści już istniejącej na forum - bez powiadamiania o tym autora
     b) Upomnienia formą elektroniczna (poczta e-mail) użytkownik, który dopuścił się złamania regulaminu bądź praw obowiązujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
     c) Zablokowania konta użytkownika bez podania powodu jeżeli uzna to za stosowne.
     d) Usuwania lub zmieniania całości bądź tez części postu jeżeli użytkownik złamie któryś z punktów regulaminu.
     e) Administrator lub moderator forum ma prawo bez informowania o tym forumowicza usunąć lub zmodyfikować jego stopkę. Zwłaszcza, gdy nie spełnia ona wymogów regulaminu.

2.   a)Administratorzy oraz Moderatorzy maja obowiązek do odnoszenia się z szacunkiem do każdego forumowicza.
     b) Moderatorzy mają obowiązek odwiedzenia forum przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Od każdej decyzji Administratorów i Moderatorów można odwołać się do właścicieli serwisu www.NaszeKaktusy.pl pod adresem mail: pomoc@naszekaktusy.plIV.   Prawa autorskie, dobra nie materialne oraz treść postów

     1.   Wszelkie informacje na forum należącego do serwisu internetowego www.NaszeKaktusy.pl są podawane tylko w celach edukacyjnych oraz hobbystycznych
     2.   Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych forum  chroni wszelkie informacje dotyczące zarejestrowanych użytkowników
     3.   Zabronione jest posługiwanie się na forum nazwiskami a w szczególności osób publicznych, polityków, członków zarządów, spisami nazwisk, itp.
W koniecznych przypadkach użytkownik łamiący tą zasadę zostanie zablokowany lub usunięty z Forum. Dozwolone jest przytaczanie nazwisk autorów utworów, dzieł poetyckich, piosenek.
     4.   Wszelkie wiadomości dodawane przez użytkowników na forum, którego właścicielami jest serwis www.NaszeKaktusy.pl są chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami karnymi.
     5.   Wszelkie  wiadomość lub pliki, które Twoim zdaniem są nielegalne lub narusza Twoje dobra osobiste, bądź tez innej osoby, prosimy zgłaszać do Administratora lub Moderatorem Forum
     6.   Wysyłając wiadomości lub zdjęcia na forum zgadzasz się na ich powielanie i wykorzystanie przez serwis www.NaszeKaktusy.pl.V.   Zagadnienia końcowe

     1.   Użytkownik godzi się na przetwarzanie jego danych zawartych w bazie użytkowników, w szczególności adresu e-mail, dla celów reklamowych takich jak np. e-mailing, lub mailing zwykły.
     2.   Jeżeli nie zgadzasz się na warunki powyższego regulaminu lub ich nie rozumiesz lub nie akceptujesz nie korzystaj z serwisu
     3.   Serwis www.NaszeKaktusy.pl zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w treści niniejszego Regulaminu w każdym czasie i bez podania przyczyny oraz poinformowania o tym użytkowników.

Strony: [1]