Hi-Media

Autor Wątek: Takie sobie ale MOJE  (Przeczytany 33281 razy)

basiaamatorka

• Hodowca
  • Reputacja: 3
Odp: Takie sobie ale MOJE
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:21:39 »
Znowu mam "nowość" - zakwitła maleńka sieweczka zdobyczna i nie mam pojęcia , kto ona. Może jakiś Turbinicarpus, może Escobaria, może i co innego, prośba do Państwa - o oznaczenie, w miarę możliwości.

Dalej też pierwszy kwiat na Lobivia haemathantha v. densispina TB 411,1, zakupiona w 2015 jako maleństwo - i teraz ten 2 cm korpus daje kwiat o średnicy 6 cm - tylko czemu na jeden dzień?
I pierwszy kwiat na Lobivia cinnabarina od Andrzeja.

Jeszcze nie wszystkie z zakupów 2015 zakwitły, tak że emocji ciąg dalszy już raczej w przyszłym roku, i dobrze, radość dawkowana, ha ha .

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:21:39 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwiec 25, 2018, 17:20:50 »
Kwiatuszki super - a co do dawkowania sobie emocji i radości to... jestem za.  ;)

Niestety na roślinach które próbujesz zidentyfikować się nie bardzo rozeznaję więc nie pomogę. Jak nie wiem na pewno to się nie odzywam...

basiaamatorka

• Hodowca
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwiec 30, 2018, 14:12:00 »
Podobno Turbinicarpus graminispinus, bardzo prawdopodobne, oznaczone tak przez "Tomka" na Forum ogrodniczym (to maleństwo).

basiaamatorka

• Hodowca
« Odpowiedź #333 dnia: Lipiec 07, 2018, 19:02:56 »
Chwalę się prezentami od Henia - obiecał jedna Barbarę a wysłał 13 różnych kaktusów - dziękuje bardzo, posadzone, poszły na ogródek pod daszek do ukorzenienia, na razie lekko spryskane.

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #334 dnia: Lipiec 11, 2018, 08:52:00 »
Póki co to nie ma się czym pochwalić - może za 1-2 lata.  Życzę Ci aby maluchy się przyjęły, dobrze rosły i wnet zakwitły.  :)

basiaamatorka

• Hodowca
« Odpowiedź #335 dnia: Lipiec 18, 2018, 15:16:36 »
Moje nadzieje na hybrydy echinopsisów, uzyskane z siewu, co raz bardziej bledną. Kolejna siewka zakwitła po raz pierwszy, znowu na biało.
Na pociechę zakwitła lobiwia WR84 po raz drugi.

Już też dojrzewają nasiona, zbieram je dla "sportu", z tych zeszłorocznych na 16 różnych wzeszło 12 - to niezły wynik chyba. Chodziło mi właśnie o zdolność kiełkowania, zupełnie o nie nie zadbałam, więc większość wyschła, potem jeszcze wywróciłam pojemnik, wszystko się pomieszało. Wpadłam na "genialny" pomysł popikowania do słoja, nawet się przyjęły i żyją sieweczki.

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #336 dnia: Dzisiaj o 08:35 »
Białe kwiaty też są piękne - chociaż na echinopsisach bardziej pospolite.  ;)

Tak sobie myślę: gdybym wciąż jeszcze miał dobre oczy, cierpliwość i wiele miejsca na siewki i młode rośliny - pewnie bym dalej wysiewał masowo kolejne pokolenia roślin.  :)
Tymczasem podziwiam i oglądam je u innych - w tym u Ciebie.

Tyle, że ja wysiewałem najmniej 100 porcji a były lata kiedy było ich dobrze ponad 200... To były czasy!  :D