Hi-Media

Autor Wątek: ukłucie kaktusa  (Przeczytany 153 razy)

abydzan

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
ukłucie kaktusa
« dnia: Listopad 09, 2019, 21:10:36 »
Dzień dobry,

Zwracam się do Was jako do ekspertów od kaktusów. Będę Państwu niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Moja córka (16 m-cy) ukuła się kolcem kaktusa. Kolec wyciągnęliśmy przy pomocy igły. Na dwóch palcach dziecko ma dwa małe bezbolesne bąbelki. Byliśmy z nią u lekarza chirurga dziecięcego. Stwierdził, że najprawdopodobniej została drzazga w palcu. Zalecił maczanie w mydlinach i maść. Maczamy już 2 tygodnie - bąbelki nie znikają. Zaczynam myśleć, że może jednak nie ma tam drzazgi. Przed nami nieprzyjemna perspektywa rozcinania palca dziecka.

Ukłucie nastąpiło miesiąc temu.

Pytanie do Państwa:

czy to możliwe aby bąbelki po ukłuciu kolcem kaktusa goiły się dłużej niż miesiąc jeśli w palcu nie została żadna drzazga?

z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytanie

pozdrawiam serdecznie,

Aneta

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

ukłucie kaktusa
« dnia: Listopad 09, 2019, 21:10:36 »

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 26
Odp: ukłucie kaktusa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2019, 04:21:12 »
Jeśli pod skórą u dziecka są pozostałości cierni to za jakiś czas one się wchłoną. Nie ma potrzeby rozcinania tych miejsc, by próbować cokolwiek z nich usuwać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2019, 04:22:43 wysłana przez blabla »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 28
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2019, 09:07:02 »
Hoduję kaktusy przeszło 40 lat. Nie raz, nie dwa, nie dziesięć i dwadzieścia zostałem przez nie (niezłośliwie!) pokłuty i części cierni pozostały pod skórą. Nigdy nic złego się nie stało, po kilku dniach śladu nie zostało - jak pisze Tomek wyżej resztki cierni zostały wchłonięte. Nie słyszałem też nigdy aby komuś innemu coś złego stało się z tego powodu - dorosłym czy dzieciom.
Przyczyna musi być inna.
Może uczulenie? Niekoniecznie na cierń, może na maść lub coś zupełnie innego.

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 26
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2019, 19:31:43 »
Jeśli mam rozwinąć wątek to może same ciernie były brudne i pod skórę dostało się coś, co powoduje teraz problem. Nie mniej jeśli nie ma stanu zapalnego to ja bym się nie przejmował. Moje 2-letnie dzieci też swego czasu sporo się pokuły (jedno z nich usiadło na mocno ociernioną roślinę). Nie wszystkie ciernie udało się wyciągnąć a dzieci żyją do dziś i nie ma najmniejszego śladu po zdarzeniu.

abydzan

• Amator
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2019, 20:07:11 »
Dziękuję Państwu za odpowiedź  :)

Leszek1

• Kolekcjoner
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2019, 10:05:45 »
Ile razy Ja się po kułem  a Mój najmłodszy wnuk i jakoś żyjemy,ale trzeba szczególnie na opuncje,bo te kaktusiki szczególnie gryzą.He